SAB facebook youtube
KBS Бюджет

 

Облік податку на рекламу. Проблеми автоматизації розрахунку

  При розрахунку податку на рекламу передбачається, що сума, що підлягає сплаті, визначається виходячи з суми оборотів підприємства. Однак на практиці не завжди весь оборот підприємства обкладається податком на рекламу, і тому важко, а іноді неможливо точно визначити базу оподаткування. До того ж в ряді випадків бажано враховувати суму податку на рекламу в ціні товару або послуги при виписці рахунку, накладної або акту.

  Фірма «Еккаунт» (м.Київ) пропонує два варіанти автоматизації цього завдання: перший - більш автоматизований і складний, розробляється програмістами індивідуально під кожного замовника, другий - простий і універсальний, використовується додаткова конфігурація «Облік податку на рекламу».

Варіант 1. У існуючому в конфігурації довіднику ТМЦ для товарів і послуг, які підлягають обкладенню податком на рекламу, встановлюється ознака, що вказує на необхідність врахування податку. Це робиться аналогічно, як і для ПДВ.

Суть настройки полягає в зміні алгоритму таких документів, як 

 • «Рахунок-фактура», 
 • «Рахунок вхідний», 
 • «Видаткова накладна», 
 • «Прибуткова накладна», 
 • «Накладна», 
 • «Повернення постачальнику», 
 • «Банківська виписка». 
Сама настройка полягає в наступному:

 • при заповненні вищевказаних документів в разі вибору ТМЦ з ознакою обкладення ННР автоматично розраховується сума ННР по рядку документа;
 • після заповнення всього документа автоматично виходить сума ННР по всьому документу;
 • в друковану форму документа додається розшифровка ННР;
 • при проведенні документа автоматично виконуються необхідні проводки.

  Даний варіант більш автоматизований, ніж другий. Він дозволяє в одному документі об'єднувати ТМЦ як оподатковуються на рекламу, так і не обкладаються. Однак цей варіант більш трудомісткий, а значить, і дорожчий.

Варіант 2. Цей варіант простіший. На відміну від першого варіанта, ознака оподаткування податком на рекламу проставляється не в довіднику ТМЦ, а безпосередньо в документі.

Впроваджувальним центром «Конто» розроблений програмний продукт «Облік податку на рекламу». Він дозволяє автоматизувати бухгалтерський облік податку на рекламу, зокрема:

 • розрахувати суми податку при виписці рахунків, актів, податкових накладних та врахувати податок при оприбуткуванні ТМЦ;
 • відобразити суми податку в друкованих формах документів;
 • виконати проводки по нарахуванню податку (по оплаті, по відвантаженню, за першою подією);
 • визначити валові доходи (витрати) з урахуванням податку на рекламу;
 • будувати регламентований звіт «Розрахунок суми податку на рекламу».
Розглянемо приклад відображення податку на рекламу в програмі «Бухгалтерія+Податок на рекламу для України» версіі 7.7.
 1. Заповнюємо константи відповідно до наказу по обліковій політиці підприємства

 1. Наше підприємство замовляє послугу.

Реєструємо Рахунок вхідний з урахуванням ННР:

 1. Реєструємо передоплату за послуги:

Проводки Дт.6414-Кт.631 нет т.к. в константах указано:

 1. Реєструємо Акт виконаних робіт - Послуги сторонніх організацій:

 1. Наше підприємство надає послуги з урахуванням ННР.

Оформляємо Рахунок-фактуру на надання послуг:

 1. Оформляем оплату:

 1. Оформляємо Податкову накладну:


Сума податку на рекламу і підсумкова сума до оплати вказується в довідковій рядку *.


* Поставка товарів (робіт, послуг) здійснюється за договірними (контрактними) цінами з додатковим нарахуванням ПДВ. Згідно з пунктом 4.1 Закону України від 03.04.97 р №168 / 97-ВР «Про податок на додану вартість» (далі - Закон про ПДВ), до складу бази нарахування податкового зобов'язання (вартості операції поставки) входять загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі), за винятком ПДВ, що включається в ціну товарів (робіт, послуг). Згідно ст. 15 Закону України від 25.06.91 р №1251-XII «Про систему оподаткування», податок на рекламу не входить до переліку загальнодержавних податків і зборів, а є місцевим податком.


Отже, при визначенні бази оподаткування ПДВ податок на рекламу не враховується. Податок на рекламу покупець (замовник) платить при оплаті вартості послуг зі встановлення та розміщення реклами. Прямий законодавчої норми щодо включення суми ННР в той чи інший розділ податкової накладної немає.


8. Оформляємо Акт виконаних робіт - Надання послуг:

9. Перераховуємо в бюджет податок на рекламу:

10. Звітність:

Заполняется вручную

Заповнення регламентованих звітів необхідно контролювати і при необхідності редагувати вручну *.


* Рекомендація розробника ПП. Див. Книгу «Керівництво по веденню обліку (опис конфігурації)» стор. 11, 283, 284.


Вступ

  Типова конфігурація «Бухгалтерський облік для України» розроблена на основі компоненти «Бухгалтерський облік» системи "1С:Підприємство" і є комплексним вирішенням завдання автоматизації різних видів економічної діяльності госпрозрахункових організацій.

  Разом з тим, справжня конфігурація не претендує на «повноту» і універсальність, тобто в ній не відображені всі аспекти обліку на різних підприємствах. Всі сумові і кількісні показники, розраховані в конфігурації (в тому числі і отримані в регламентованих звітах), а також схеми проводок, що формуються її документами, повинні контролюватися бухгалтером.


регламентовані звіти


Використання регламентованих звітів


Типова конфігурація містить режим перегляду списку звітів і звернення до них.

.... Ця таблиця складається з ячейок жовтого і зеленого кольору. В осередках, забарвлених жовтим кольором, можливо редагування (введення) даних вручну. В осередках зеленого кольору відображаються підсумкові дані по рядках або стовпцях і відповідно вони недоступні для редагування.

  При редагуванні значень в осередках можна викликати калькулятор (для введення чисел) або календар (для введення лат), натиснувши клавішу F4 чи кнопку вибору в редагованій ячейці.


Повернення до списку

about

Компанiя Еккаунт:
(044) 531-12-02
(068) 858-48-40
(073) 071-06-53   

Логін:
Пароль:
Забули свій пароль?


     сайт працює на bitrix