Перейти до вмісту

BAS Бухгалтерiя Корп. Налаштування. Зарплата i кадри. ВІдеоурок

Bas бухгалтерія корп налаштування. Цей відео урок присвячений огляду підсистеми кадри та зарплата в програмі.

Демонстраційні бази (онлайн)

Опис до відео
Ми почнемо з налаштувань у розділі головне налаштування.

Вони знаходяться і в параметрах обліку, і в картці організації, налаштувань дуже багато.

Про всі докладно говорити не будемо, оскільки цей відео урок оглядовий.

Параметри обліку, закладка працівники та зарплата, облік розрахунків з персоналом ведеться за кожним працівником. На 66 рахунку у нас є аналітика по співробітникам у картці організації. На закладці зарплата та кадри підключається графік роботи співробітників. Графіків може бути декілька. В рамках підприємства ми можемо використовувати і п’ятиденний, і шестиденний, і змінний графік роботи, а тут встановлюється основний графік роботи – п’ятиденка 40-годинна, заповнена таким чином, що з понеділка по п’ятницю встановлено робочі дні і кожен робочий день – 8 годин.

В параметрах кадрового обліку та розрахунку зарплати основна категорія застрахованих осіб – найманий працівник на загальних підставах. За допомогою категорії програма розуміє, який відсоток для розрахунку треба встановлювати. Якщо ви приймаєте на роботу співробітника за договором ГПХ або йде прийом на роботу інваліда – то категорію відповідну слід вибрати у кадровому документі при прийомі, визначити, якщо доплата за нічний і вечірній час передбачена.

А може бути така ситуація, що ви використовуєте змінний графік роботи, яким передбачено нічний час, тоді програма відсоток доплати буде використовувати той, який встановлений у цій формі – бухоблік та виплата зарплати. Спосіб відображення встановлюється в обліку, а спосіб відображення рахунка витрат – це аналітика витрат.

Як на нарахування встановлюється рахунок та стаття витрат, так і для внесків.

Якщо вам потрібно для підрозділу або для конкретного співробітника використовувати інший спосіб відображення, тобто ви не 92 23 91 93 рахунок витрат хочете використовувати, то це або в картці підрозділи, або у картці співробітника. Вибирається дата виплати, задається аванс, яким чином виплата вестиметься, або через касу, або зарахуванням на картку. Якщо зарахуванням на картку, то встановлюється зарплатний проект. Зарплатний проект ми також можемо вибрати надалі у документах. Це зарплатний проект за замовчуванням, якщо розглянути картку підрозділу, на закладці бухоблік і виплата зарплати, відображення встановлюється таким чином, що ви свій особливий спосіб відображення застосовуєте незважаючи на те, що в цілому по організації заданий інший спосіб відображення. Саме для цього підрозділу буде 91 рахунок використовуватися. Це означає, що всі співробітники, які будуть прийняті в підрозділі виробництва, зарплата та внескі відображатимуться на 91 рахунку.

Для організації задається налаштування розрахунку резерву відпусток, якщо ви плануєте використовувати резерв відпусток, то відповідний прапорець встановлюєте. Вибирайте метод нарахування резерву відпусток, щомісячний відсоток відрахувань від фонду оплати праці. Цей відсоток не застосовується потім у документі нарахувань оціночних зобов’язань, тобто відсоток від фонду оплати праці того місяця, в якому розраховуються відпускні, а також задається гранична сума відрахувань на рік.

У кожного налаштування є пояснення, можемо ми загалом по організації рахувати зарплату, можемо в рамках підрозділу вести розрахунок, виконувати автоматичний перерахунок документів та їх редагування, якщо прапорець ви встановлюєте та змінюєте суму в документі, то від неї автоматично перерахується всі залежні нарахування заробітку і позики співробітникам. Якщо припускаєте ввести виплати за договорам цивільно-правового характеру, у налаштуваннях ставите пташку. Тарифні групи, тарифні ставки, інші доходи, які не пов’язані з оплатою праці, можна реєструвати колишнім співробітникам, виплати оформляти в якості доступних показників, які визначають склад сукупної тарифної ставки, що ми можемо додати крім того показника, який був присутній, і таким чином розширюємо список доступних показників.

Докладніше потрібно зупинитися на налаштуваннях складу нарахувань та утримань, оскільки у цій формі ми можемо встановити застосування погодинної оплати, якщо реєструватимемо час нічний і оплачувати цей час збираємося, теж встановлюємо понаднормові роботи – переробки. У нас можуть бути відпустки оплачувані, навчальні відпустки, додаткові відпустки. Ми також можемо реєструвати відпустки без оплати.

BAS БУХГАЛТЕРІЯ КОРП ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС

Весь Відеокурс BAS Бухгалтерiя КОРП

На ютуб каналі